Number: HEW-W1143AD
| Product Details: | |
| Number: | HEW-W1143AD |
| Description: | HP 143A Original LaserJet Toner Cartridge (W1143A-D) 2-Pack Black Cartridges |
| Additional Information: |
| Status: | Current |
| Manufacturer Number: | W1143AD |
| Country of origin | CN |
| Unspsc | 44103103 |
| Warranty | Manufacturer's limited premium protection warranty. |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| Product Compostability Indicator | N |
| For Use With | HP Neverstop Laser MFP 1201nw, Neverstop Laser 1001nw |
| OEM/Compatible | OEM |
| Page-Yield | 2,500 |
| Global Product Type | Toner/Toner Cartridges |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Green Information | Made with 75% recycled plastic by weight of plastic. |
| Remanufactured | No |
| Market Indicator (Cartridge Number) | HP 143A |
| Unit: Carton | |
| Unit: | Carton |
| Density: | 2.2916 |
| Height: | 2.52 |
| Length: | 14.37 |
| Shipping Dimensions: | 14.37" x 5.35" x 2.52" |
| Upc Code: | 193905679386 |
| Case Cube: | 0.67202 |
| Weight: | 1.54 |
| Width/Diameter: | 5.35 |
| Unit: Package | |
| Unit: | Package |
| Unit Pack: | 1 |
| Density: | 13.73578 |
| Height: | 2.52 |
| Length: | 5.35 |
| Shipping Dimensions: | 5.35" x 14.37" x 2.52" |