Number: HEW-W1340A
| Product Details: | |
| Number: | HEW-W1340A |
| Description: | HP 134A Original LaserJet Toner Cartridge (W1340A) Black Laser |
| Additional Information: |
| Status: | Current |
| Manufacturer Number: | W1340A |
| Country of origin | JP |
| Market Indicator (Cartridge Number) | HP 134A |
| Device Types | Laser Printer |
| OEM/Compatible | OEM |
| Print Supply Technology | JetIntelligence |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Package Includes | Recycling Guide |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Remanufactured | No |
| Product Compostability Indicator | N |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Page-Yield | 1,100 |
| Unit: | Carton |
| Density: | 5.56927 |
| Height: | 4.29 |
| Length: | 14.33 |
| Shipping Dimensions: | 14.33" x 5.35" x 4.29" |