Number: IVR-56145A
Safety Data Sheets:
Add item to cart:
/ Each
Available by special order only
| Product Details: | |
| Number: | IVR-56145A |
| Description: | Innovera® 56145A Ink Compatible Black Replacement for 45A (51645A), 930 Page-Yield |
| Additional Information: |
| Status: | Current |
| Manufacturer Number: | 56145A |
| Country of origin | China |
| Unspsc | 44103105 |
| Warranty | Manufacturer's limited one-year warranty. |
| Market Indicator (Cartridge Number) | 45A |
| Supply Type | Ink |
| Product Compostability Indicator | N |
| Global Product Type | Ink/Ink Cartridges |
| Page-Yield | 930 |
| Product Biodegradability Indicator | N |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Device Types | Inkjet Printer |
| Remanufactured | Yes |
| Color(s) | Black |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Replacement For | 51645A |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Total Recycled Content Percent | 0% |
| Unit: Carton | |
| Unit: | Carton |
| Density: | 19.36134 |
| Height: | 4.5 |
| Length: | 17.0 |
| Shipping Dimensions: | 17.0" x 10.5" x 4.5" |
| Upc Code: | 50686024002845 |
| Case Cube: | 0.46484 |
| Weight: | 9.0 |
| Width/Diameter: | 10.5 |
| Length: | 4.25 |
| Shipping Dimensions: | 4.25" x 3.25" x 2.0" |