Number: IVR-6472A
| Product Details: | |
| Number: | IVR-6472A |
| Description: | Innovera® 6470A, 6471A, 6472A, 6473A Laser Cartridge Remanufactured Yellow Toner, Replacement for 502A (Q6472A), 4,000 Page-Yield |
| Additional Information: |
| Status: | Deleted |
| Manufacturer Number: | 6472A |
| Manufacturer Name: | INNOVERA |
| Hazardous: | No |
| Supplier categories | School Supplies, Printing Supplies, Toner Cartridges |
| Country of origin | Mexico |
| Unspsc | 44103103 |
| Warranty | Manufacturer's limited one-year warranty. |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Global Product Type | Toner/Toner Cartridges |
| Device Types | Laser Printer |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Page-Yield | 4,000 |
| Market Indicator (Cartridge Number) | 502A |
| Total Recycled Content Percent | 89% |
| Replacement For | Q6472A |
| For Use With | HP Color LaserJet 3600, 3600N, 3600DN |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 89% |
| Remanufactured | Yes |
| Supply Type | Toner |
| Color(s) | Yellow |
| Unit: Carton | |
| Unit: | Carton |
| Density: | 5.9416 |
| Height: | 5.625 |
| Length: | 15.5 |
| Shipping Dimensions: | 15.5" x 9.438" x 5.625" |