Number: IVR-83071A
| Product Details: | |
| Number: | IVR-83071A |
| Description: | Innovera® 83070A, 83071A, 83072A, 83073A Toner Cartridge Remanufactured Cyan Replacement for 309A (Q2671A), 4,000 Page-Yield |
| Additional Information: |
| Status: | Current |
| Manufacturer Number: | 83071A |
| Keywords | 83071A, Cartridge, Color LaserJet 3500, 3550 Series, Consumables, Copier Supplies, Copier Toner, Cyan Q2671A, ELI75137, Remanufactured, Imaging, Publishing, Reproduction, Technology, Toner |
| For Use With | HP Color LaserJet 3500, 3550 Series |
| Color(s) | Cyan |
| Market Indicator (Cartridge Number) | 309A |
| Total Recycled Content Percent | 89% |
| Device Types | Laser Printer |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Replacement For | Q2671A |
| Remanufactured | Yes |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 89% |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Page-Yield | 4,000 |
| Unit: | Carton |
| Density: | 5.34254 |
| Height: | 8.0 |
| Length: | 14.38 |
| Shipping Dimensions: | 14.38" x 11.19" x 8.0" |