Number: IVR-83081A
| Product Details: | |
| Number: | IVR-83081A |
| Description: | Innovera® 83081A, 83082A, 83083A Toner Remanufactured Cyan Replacement for 311A (Q2681A), 6,000 Page-Yield |
| Additional Information: |
| Status: | Deleted |
| Manufacturer Number: | 83081A |
| Keywords | 3700, 83081A, Cartridge;HP Color LaserJet 3700 Series , Color, Consumables, Copier Supplies, Copier Toner, ELI75141, Remanufactured, Imaging, LaserJet, Publishing, Reproduction, Series, Technology, Toner |
| For Use With | HP Color LaserJet 3700 Series |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 89% |
| Page-Yield | 6,000 |
| Total Recycled Content Percent | 89% |
| Global Product Type | Toner/Toner Cartridges |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Remanufactured | Yes |
| Supply Type | Toner |
| Color(s) | Cyan |
| Device Types | Laser Printer |
| Market Indicator (Cartridge Number) | 311A |
| Replacement For | Q2681A |
| Length: | 14.38 |
| Shipping Dimensions: | 14.38" x 11.19" x 8.0" |