Number: IVR-83083A
| Product Details: | |
| Number: | IVR-83083A |
| Description: | Innovera® 83081A, 83082A, 83083A Toner Remanufactured Magenta Replacement for 311A (Q2683A), 6,000 Page-Yield |
| Additional Information: |
| Status: | Deleted |
| Manufacturer Number: | 83083A |
| Keywords | 3700, 83083A, Cartridge;HP Color LaserJet 3700 Series , Color, Consumables, Copier Supplies, Copier Toner, ELI75143, Remanufactured, Imaging, LaserJet, Publishing, Reproduction, Series, Technology, Toner |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Page-Yield | 6,000 |
| Market Indicator (Cartridge Number) | 311A |
| Replacement For | Q2683A |
| Total Recycled Content Percent | 89% |
| For Use With | HP Color LaserJet 3700 Series |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 89% |
| Remanufactured | Yes |
| Supply Type | Toner |
| Color(s) | Magenta |
| Length: | 14.38 |
| Shipping Dimensions: | 14.38" x 11.19" x 8.0" |