Number: IVR-B325WNC
Safety Data Sheets:
Add item to cart:
Price Unavailable. Call
1-800-860-8891 for price.
1-800-860-8891 for price.
| Product Details: | |
| Number: | IVR-B325WNC |
| Additional Information: |
| Status: | Deleted |
| Manufacturer Number: | B325WN |
| Country of origin | United States of America |
| Unspsc | 44103105 |
| Keywords | Consumables, ELI75667, Remanufactured, Imaging, Publishing, Reproduction, Technology |
| Total Recycled Content Percent | 99% |
| Device Types | Inkjet Printer |
| Supply Type | Ink |
| Product Biodegradability in Days | 0 |
| Pre-Consumer Recycled Content Percent | 0% |
| Color(s) | Yellow |
| Remanufactured | Yes |
| Replacement For | CB325WN |
| Yield Type | High-Yield |
| Global Product Type | Ink/Ink Cartridges |
| Page-Yield | 750 |
| Post-Consumer Recycled Content Percent | 99% |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Market Indicator (Cartridge Number) | 564XL |
| Length: | 4.25 |
| Shipping Dimensions: | 4.25" x 3.25" x 2.0" |
| Upc Code: | 686024125914 |
| Case Cube: | 0.01599 |
| Weight: | 0.2 |
| Width/Diameter: | 3.25 |
| Unit: Carton | |
| Unit: | Carton |
| Density: | 12.04706 |
| Height: | 4.5 |
| Length: | 17.0 |
| Shipping Dimensions: | 17.0" x 10.5" x 4.5" |